BA00156C-7329-4BAF-A8FD-ADC87FD5CC03
Aktualności

Karta pediatryczna dostępna w Finezjo!

Joanna Kociołek 26 stycznia 2022 5 min
Karta pediatryczna dostępna w Finezjo!
Karta pediatryczna dostępna w Finezjo!

Nigdy nie ukrywaliśmy, jak ważne dla nas, autorów Finezjo, jest zdanie naszych użytkowników. Staramy się, aby kierunek rozwoju aplikacji odpowiadał nie tylko zmianom zachodzącym w ochronie zdrowia (np. system P1), ale przede wszystkim był zgodny z najczęściej padającymi sugestiami. Tak też narodził się pomysł na kartę pediatryczną, której preludium jest już dostępne w Finezjo!

Rozpoczynając pracę nad modułem fizjoterapii pediatrycznej zapytaliśmy Was, fizjoterapeutów, o potrzeby i oczekiwania względem tego narzędzia. Okazało się, że większość z respondentów nie może się doczekać elektronicznej wersji testu oceny punktowej motoryki spontanicznej, pediatrycznych testów funkcjonalnych, modułu wizualizacji dziecka, szablonów wywiadu wraz z personalizacją karty oraz informacji na temat porodu. Z wymienianych przez Was najczęściej funkcjonalności wprowadziliśmy już szablony wywiadu, a dziś oddajemy w Wasze ręce kompletny test oceny motoryki spontanicznej, nową metodę wyświetlania wieku metrykalnego i skorygowanego oraz model wizualizacji dziecka. W kolejnych “paczkach zmian” w Finezjo pojawi się również możliwość personalizacji karty pediatrycznej oraz szablony innych niż wywiad pól tekstowych. Są one planowane na najbliższe miesiące.

Niewątpliwie najważniejszym modułem, jaki wprowadziliśmy jest test oceny motoryki spontanicznej, nad którym pracowaliśmy razem z zespołem ekspertów KIF. Jak działa test? Na podstawie wieku dziecka (skorygowanego lub metrykalnego) system wybierze odpowiedni arkusz testowy, rozpoczynając od aktualnego wieku dziecka. W przypadku niezaliczenia pytań, Finezjo cofnie się do wcześniejszego zestawu pytań, aż do momentu zaliczenia go. W przypadku zaliczenia pytań przejdziemy do kolejnej dziedziny. Po odpowiedzi na wszystkie pytania, zaprezentowane zostanie podsumowanie oraz wykres trendu, zawierający wyniki z wcześniejszych wizyt (o ile takowe występują). Dzięki pracy naszych programistów fizjoterapeuta może być pewny, że wiek dziecka będzie skalkulowany poprawnie oraz że zostanie wybrany odpowiedni zestaw testowy. Pomoże to użytkownikom skupić się tym co najważniejsze, czyli na badaniu. Wszystkich fizjoterapeutów zachęcamy do zapoznania się z filmem, który przystępnie pokazuje działanie testu, oraz do korzystania z testu w trakcie wizyt z pacjentami!

Bardzo dziękujemy licznym osobom, które tak chętnie brały udział w naszych ankietach. Doceniamy to, że mimo napiętych grafików znaleźliście czas na pomoc nam! Na podstawie otrzymanych odpowiedzi na bieżąco wprowadzaliśmy zmiany i nadawaliśmy odpowiedni kierunek pracy całego zespołu. W najbliższym czasie w Finezjo można spodziewać się kolejnych ankiet np. dotyczących oczekiwanych testów funkcjonowania w pediatrii oraz zmian w kalendarzu. Zachęcamy do wypróbowania bezpłatnej aplikacji Finezjo, którą tworzą fizjoterapeuci dla fizjoterapeutów!

Podobne artykuły

Czy istnieje aplikacja stworzona z myślą o potrzebach fizjoterapeutów i ich pracy? Dziś mogę śmiało powiedzieć: istnieje i nazywa się Finezjo. Jej tworzeniu przyświecała idea programu, który będzie uwzględniał specyfikę różnorodności naszej pracy i dostosowywał się do potrzeb użytkowników, a nie odwrotnie.

Czytaj więcej
Prowadź dokumentację w Finezjo!
Aktualności 27 maja 2020 2 min

Prowadź dokumentację w Finezjo!

W połowie kwietnia br. weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia nakładające na fizjoterapeutów obowiązek prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej oraz stosowania Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia (ICF).

Czytaj więcej