BA00156C-7329-4BAF-A8FD-ADC87FD5CC03
Aktualności

Prowadź dokumentację w Finezjo!

Aneta Markiewicz 27 maja 2020 2 min
Prowadź dokumentację w Finezjo!
W połowie kwietnia br. weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia nakładające na fizjoterapeutów obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej oraz stosowania Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia (ICF).

Na początku tego roku Krajowa Izba Fizjoterapeutów udostępniła Finezjo – darmową aplikację internetową umożliwiającą prowadzenie pełnej dokumentacji medycznej w wersji elektronicznej. Narzędzie to stanowi kolejny krok w realizacji reformy rehabilitacji, której celem jest wprowadzenie nowoczesnych standardów opieki fizjoterapeutycznej oraz digitalizacji zawodu.

Aplikacja jest efektem wielomiesięcznej pracy zespołu projektowego m.in programistów, grafików, testerów. Za część merytoryczną odpowiadali eksperci KIF – fizjoterapeuci i prawnicy. Obecnie z programu mogą korzystać osoby z zarejestrowaną praktyką indywidualną. Według naszych danych w tej grupie już co czwarty fizjoterapeuta korzysta z Finezjo, a liczba stałych użytkowników rośnie.

Kluczowe przy tworzeniu aplikacji było zautomatyzowanie prowadzenia dokumentacji medycznej, zapewnienie najwyższej jakości zabezpieczeń dla danych gromadzonych przez użytkowników oraz dostosowanie jej do wytycznych Ministerstwa Zdrowia. Ważnym i pracochłonnym etapem było stworzenie intuicyjnego i wygodnego interfejsu. Aby nie rozminąć się z oczekiwaniami użytkowników, próbne wersje Finezjo były testowane przez grupę chętnych fizjoterapeutów. Zgłaszane uwagi i sugestie zaowocowały wprowadzeniem różnych modyfikacji, najważniejsze z nich to: stworzenie wersji mobilnej, umożliwienie synchronizacji z Google Calendar, dodanie systemu zautomatyzowanych powiadomień SMS oraz usprawnienie procesu archiwizacji nieaktywnych pacjentów.

Zespół projektowy nieprzerwanie pracuje nad wprowadzeniem nowych funkcjonalności. Najwyższym priorytetem obecnie jest dostosowanie aplikacji do potrzeb fizjoterapeutów pracujących w podmiotach leczniczych oraz prowadzących praktyki grupowe. Równocześnie trwają prace nad uwzględnieniem w systemie karty badań dostosowanej do pacjentów pediatrycznych oraz zintegrowanie Finezjo z Narodowym Funduszem Zdrowia, co umożliwi raportowanie płatnikowi z poziomu aplikacji.

Wśród użytkowników Finezjo zbiera pozytywne opinie dotyczące intuicyjnej karty badań, wygodnego kreatora planowania leczenia oraz możliwość korzystania z gotowych testów funkcjonalnych.

Jeśli szukasz prostego w obsłudze narzędzia doprowadzenia dokumentacji medycznej zgodnie z obowiązującymi standardami – przetestuj Finezjo!

Dla ułatwienia na Portalu Fizjoterapeuty dostępne są już zapisy trzech webinarów poświęconych Finezjo, z których dowiesz się, jak wygląda obsługa programu. Podczas szkoleń omówiono poprawne wypełnianie karty badania, zapisywanie wywiadu, dokumentowanie badania funkcjonalnego w oparciu o ICF, korzystanie z bazy testów, a także istotne aspekty związane z dokumentowaniem wizyty. Eksperci i twórcy aplikacji przedstawili także nowe funkcjonalności, które zostaną uruchomione w 2020 roku, m.in. wersję aplikacji dla podmiotów leczniczych oraz kartę badania pediatrycznego.

Podobne artykuły

Czy istnieje aplikacja stworzona z myślą o potrzebach fizjoterapeutów i ich pracy? Dziś mogę śmiało powiedzieć: istnieje i nazywa się Finezjo. Jej tworzeniu przyświecała idea programu, który będzie uwzględniał specyfikę różnorodności naszej pracy i dostosowywał się do potrzeb użytkowników, a nie odwrotnie.

Czytaj więcej
Finezjo – krok w przyszłość fizjoterapii
Aktualności 16 marca 2020 2 min

Finezjo – krok w przyszłość fizjoterapii

Aplikacja Finezjo wystartowała na początku stycznia, wprowadzając zarządzanie indywidualną praktyką fizjoterapeutyczną w standardy drugiej dekady XXI wieku. Pierwszy miesiąc był niewątpliwie czasem próby – z ciekawością czekaliśmy na sygnały od tych, którzy jako pierwsi zaufali Finezjo.

Czytaj więcej